apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Zakup nieruchomości od spadkobiercy

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zachęcają do przeczytania krótkiego artykułu o zakupie nieruchomości od spadkobiercy.

W Przypadku zakupu nieruchomości od spadkobiercy osoby wcześniej zamieszkującej tą nieruchomość, należy pamiętać o tym, aby przed dokonaniem transakcji wszystko dokładnie sprawdzić.

Bardzo ważnym aspektem podczas transakcji ze spadkobiercą jest stan prawny i stan fizyczny nieruchomości.

Apartamenty Karpacz na sprzedaż DOMO, tekst o zakupie nieruchomości od spadkobiercy.


Kupując dom lub mieszkanie od spadkobiercy, należy poprosić właściciela o okazanie wypisu z księgi wieczystej (przeczytaj również o księdze wieczystej). W przypadku kiedy to z księgi wieczystej wynika, że inna osoba jest właścicielem nieruchomości, sprzedawca, który deklaruje, że jest on właścicielem tejże nieruchomości, powinien wykazać nabycie spadku poprzez okazanie prawomocnego postanowienia sądu, który potwierdza dziedziczenie.

Dlaczego? Ponieważ może okazać się, że:

Bezpieczniej jest kupować nieruchomości korzystając z biura pośrednictwa nieruchomości. Doświadczeni agenci DOMO doskonale znają się na swojej pracy i dlatego też mają tak wiele zadowolonych klientów. Masz pytania? Chcesz zapoznać się z pełną ofertą DOMO i ofertą specjalną - Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż? Zadzwoń: +48 501 18 18 75, +48 500 599 159 i umów się na spotkanie.