apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Zwiększamy zdolność kredytową

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Waśnie na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule udzielając kilku pomocnych rad. Nieruchomości Szklarska Poręba DOMO - gorąco polecamy!

Stałe źródło dochodów

Spośród wszystkich dostępnych form zarobkowania, najbardziej wiarygodna dla banku jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Umowa o dzieło lub samozatrudnienie są mniej pewne dla banku. W przypadku mikroprzedsiębiorców właściwym dokumentem potwierdzającym wysokość zarobków jest zeznanie podatkowe.

Likwidacja karty kredytowej

Wysokie oprocentowanie kredytu na karcie powoduje dużo mniejszą zdolność kredytową. W przypadku, gdy właścicielem takiej karty jest osoba starająca się o kredyt, może nie otrzymać kredytu na mieszkanie. Zanim zdecydujemy się zostać posiadaczami karty kredytowej zastanówmy się czy warto.

Spłata długów

Na zdolność kredytową mają wpływ zaciągnięte zobowiązania kredytowe. Nie ma znaczenia czy kredyt był niewielki na zakup laptopa czy też dokonałeś zakupu ratalnego w sklepie. Nawet najmniejsza pożyczka może mieć wpływ na wysokość Twojej zdolności kredytowej. Jest to rada kierowana szczególnie do tych, u których pojawia się ryzyko związane z nieprzyznaniem przez bank zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny

W przypadku, gdy klient nie posiada odpowiednio wysokich środków na spłacenie niewielkich zobowiązań, warto postarać się o kredyt konsolidacyjny. Jest to doskonałe rozwiązanie na obniżenie wartości miesięcznych rat, a co za tym idzie koszty utrzymania będą niższe.

Współkredytobiorca

Do kredytu mogą przystąpić osoby, które nie muszą być współwłaścicielami nieruchomości. Takimi osobami mogą być np. rodzice. Wtedy zdolność kredytowa wzrasta.

Równe raty

Przy zdolności kredytowej pod uwagę bierze się wysokość pierwszej raty. W takim wypadku  zdolność kredytowa z pewnością będzie wyższa niż w przypadku wyboru rat malejących, gdzie przez pierwszą fazę trwania kredytu raty będą wyższe.

Bank, który uwzględnia premie i prowizje

Warto wybrać bank, który uwzględnia takie składniki wynagrodzenia jak premie i prowizje. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób, których znacząca część wynagrodzenia to premia czy też prowizja.

Właściwa waluta

Obecnie banki zaostrzyły przepisy w przyznawaniu kredytów walutowych. Chcąc wziąć kredyt w obcej walucie należy liczyć się z tym, że Twoja zdolność kredytowa musi być o 20 procent wyższa niż w przypadku kredytu wyrażonego w złotówkach.

Czas

Okres na jaki chcesz zaciągnąć kredyt ma istotne znaczenie. Powinieneś wiedzieć, że im dłuższy kredyt, tym więcej zapłacisz za jego obsługę. Wydłużenie okresu kredytowania może obniżyć wysokość miesięcznej raty, a to ma duży wpływ na zdolność kredytową.

Dobra historia w BIK

Przed złożeniem wniosku kredytowego do banku, warto sprawdzić swoją historię kredytową. Można tego dokonać na stronie www.bik.pl. Z raportu BIK dowiesz się, jakie informacje na Twój temat przekazywały banki i firmy pożyczkowe. Do tych informacji dotrze każdy bank, aby sprawdzić Twoją historię kredytową.

Warto sprawdzić swoją historię ponieważ mogą tam znajdować się nieaktualne już dane. Wtedy możesz je od razu zaktualizować zanim sprawdzi to bank. Dobra historia to atut (terminowe spłaty rat). Jednak brak historii może wpłynąć negatywnie na decyzję banku o udzieleniu kredytu ponieważ nie mając historii dla banku jesteś wielką niewiadomą.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Śledź naszego bloga, bo już wkrótce kolejny wpis.