apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Zamiana mieszkania - korzyści

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zaprasza na krótki artykuł w którym dowiesz się dlaczego zamiana mieszkania jest korzystna.

Zamianą mieszkań interesuje się coraz więcej osób. Decydując się na to, należy pamiętać, że najlepiej żeby obie nieruchomości były własnościowe. W takim wypadku wystarczy przenieść własność jednego lokum w zamian za przeniesienie własności drugiego. W tym wypadku wymagany jest odpis z księgi wieczystej, a z nim należy udać się do notariusza wraz z osobą chętną na taką transakcję. Dowodem na przeprowadzenie takiej zamiany będzie akt notarialny. Proces zamiany może trwać o wiele krócej niż sprzedaż nieruchomości, poszukiwania, a potem kupno nowej.

Zamiana mieszkań wiąże się również z niższym podatkiem. Właściciele obu nieruchomości muszą tylko oszacować ich wartość. W ostatecznym rozrachunku każdy z właścicieli musi dopłacić tylko różnicę wartości między obydwoma lokalami, na końcu podatek od czynności cywilnoprawnych, który liczony jest właśnie od tej różnicy.

Zamiana tak jak sprzedaż traktowana jest jako odpłatne zbycie nieruchomości. W przypadku, gdy transakcja zamiany nastąpiła przed upływem 5 lat od nabycia mieszkania, konieczne będzie zapłacenie podatku – 19%. Pięcioletni termin liczony jest od końca roku, w którym została kupiona nieruchomość.

Zatem, jeśli obie nieruchomości są prawie tej samej wartości, możemy sporo zaoszczędzić na takiej transakcji. Jednak na rynku nieruchomości zamiany stanowią niewielki procent. Większość woli najpierw sprzedać obecną nieruchomość a później rozpocząć poszukiwania odpowiedniego lokum.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza do skorzystania z fachowej pomocy w dziedzinie pośrednictwa nieruchomości. Zapoznaj się z pełną ofertą DOMO i zwróć uwagę na atrakcyjne Apartamenty Karpacz na sprzedaż i luksusowe Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.