apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Wynajem nieruchomości dla firmy do celów mieszkalnych

Coraz więcej firm zapewnia swoim pracownikom miejsce zamieszkania na czas trwania umowy. Jest to spotykane najczęściej w sytuacjach kiedy to pracownik mieszka daleko od miejsca pracy. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO wyjaśnia w jaki sposób wygląda wynajem nieruchomości firmie na cele mieszkalne.

Czy warto?

Firma, która poszukuje mieszkania dla swojego pracownika, to bezpieczne rozwiązanie dla wynajmującego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: w takim wypadku wynajmujący może mieć pewność, że najemca (firma) będzie opłacać na czas opłaty związane z czynszem oraz rachunki dotyczące opłat eksploatacyjnych.

W takim przypadku należy podpisać umowę wynajmu nieruchomości na cele mieszkalne. Przed podpisaniem umowy, wynajmujący powinien sprawdzić firmę której zamierza wynająć nieruchomość. Dzięki temu właściciel nieruchomości dowie się czy ów działalność posiada uprawnienia do zawarcia wspomnianej wcześniej umowy. Znaczną część informacji o firmie można wyszukać w internecie. Dobrze, jeśli firma przedstawi w dokumentach przeznaczenie wynajmowanej nieruchomości. Bardzo ważne jest to, aby była ona wykorzystywana do celów mieszkalnych. Nie powinna służyć do prowadzenia działalności gospodarczej.

Warto pamiętać o tym, że umowa najmu okazjonalnego może być zawarta tylko przez osoby fizyczne. Spółki nie mogą zostać najemcami okazjonalnymi nieruchomości.

DOMO poleca artykuł o nieruchomości pod wynajem dla firmy do celów mieszkalnych

Wątpliwości dotyczące opłat VAT

Z ustawy wynika, że warunkiem do zwolnienia z kosztów VAT jest łączne spełnienie przesłanek ustawy, które dotyczą świadczenia usług, a więc świadczenia na własny rachunek, charakter mieszkalny lokalu oraz mieszkaniowy cel najmu. Ostatnia przesłanka może wzbudzać wiele wątpliwości. Najmować mieszkanie może wyłącznie osoba fizyczna. Jednak w przypadku kiedy to jedną ze stron umowy jest firma, wówczas usługa najmu nieruchomości mieszkalnej świadczona na rzecz firmy, która udostępnia lokal swoim pracownikom, podlega zwolnieniu z opłaty VAT.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie polecają profesjonalne usługi doświadczonych agentów nieruchomości. Już teraz skontaktuj się z DOMO zapoznaj się z pełną ofertą i

zapytaj o ofertę specjalną - Apartamenty Karpacz na sprzedaż

oraz ofertę na Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.