apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Wybór Domu

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie domu? Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO podpowiada.

Stan Prawny

Bardzo ważny przy zakupie nieruchomości jest jej stan prawny. Zapoznaj się dokładnie z formą własności domu i działki oraz sprawdź czy dom nie jest zadłużony. Większość niezbędnych informacji otrzymasz z Księgi Wieczystej przypisanej danej nieruchomości.

Położenie

Jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja nieruchomości dlatego też najpierw powinieneś określić swoje preferencje. Zastanów się czy wolałbyś cieszyć się ciszą i spokojem w domku na wsi czy też szukasz domu lub mieszkania w dużym mieście, gdzie życie nocne tętni życiem.

Kupując dom na wsi, będziesz oczekiwać spokoju, a zatem zwróć uwagę czy nieruchomość jest położona z daleka od ruchliwej ulicy. Pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na drogę dojazdową do posesji. Dowiedz się w jaki sposób będziesz mógł korzystać z dojazdu. Ważne jest, by wiedzieć czy  po zakupie nieruchomości będziesz odpowiedzialny za utrzymanie tej drogi dzięki temu, że staniesz się właścicielem udziału w niej czy też nie. Kolejnym ważnym aspektem jest to z czego wykonana jest droga dojazdowa oraz w jakim jest stanie. Najlepiej, jeśli do domu dojedziesz asfaltową drogą, gorzej jeśli dojazd będzie możliwy tylko dzięki samochodowi terenowemu.

Z technicznego punktu widzenia

Najważniejsze pytanie dotyczące nieruchomości brzmi: „Z jakich materiałów wybudowany został ten dom?”, aby się tego dowiedzieć poproś właściciela w wgląd do projektu, dzięki temu dowiesz się również o rozwiązaniach technicznych, faktycznym metrażu i materiałach jakie zostały użyte do budowy domu.

W kwestii technicznej jednymi z najważniejszych kwestii są stan dachu i elewacji. Sprawdź czy nie ma przecieków i śladów, które wskazywałyby na to, że dach wymaga remontu. Dotyczy to również elewacji. Zwróć uwagę również na to czy dom jest ocieplony, dzięki temu rachunki za ogrzewanie będą niższe. Kosztowny może okazać się także remont komina, dlatego sprawdź jego stan. Zwróć uwagę na stan fundamentów i piwnicy, jeśli jest to możliwe.

Wygląd i położenie są ważne, ale na udany zakup nieruchomości składa się szereg aspektów i dlatego też przed zakupem dokładnie sprawdź nieruchomość. Pomóc w tym mogą doświadczeni agenci z Nieruchomości Jelenia Góra DOMO, dzięki nim na pewno znajdziesz coś odpowiedniego, a może zainteresuje Cię oferta specjalna - Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż?