apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Uwaga - oszust!

Dziś Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują najczęściej spotykane metody oszustów mieszkaniowych.

Pseudo-właściciel

Oszust wynajmuje mieszkanie i początkowo nie ma nic niepokojącego. Przez okres pierwszych 2-3 miesięcy czynsz jest terminowo płacony. Po tym czasie człowiek ten wzbudza zaufanie, więc zamieszcza w internecie ogłoszenie o wynajmie tego samego mieszkania i jednocześnie podaje się za jego właściciela. Ofiary przyciąga atrakcyjna cena nieruchomości, dzięki temu na lokal jest wielu chętnych. Umawia się z nimi w mieszkaniu, pobiera zaliczki, kaucje, niekiedy i czynsz za pierwsze miesiące wynajmu, podpisuje fałszywe umowy. Sytuacja kilkukrotnie powtarza się z wieloma klientami zainteresowanymi wynajmem. Wszystko to trwa kilka dni. Po tym czasie oszust znika, a ofiary zazwyczaj spotykają się pod mieszkaniem nie mogąc skontaktować się z rzekomym właścicielem.

W takiej sytuacji najlepiej jest poprosić właściciela o komplet dokumentów, które świadczą o prawie do lokalu oraz dokument tożsamości właściciela. Dane te można sprawdzić z zapisem w księgach wieczystych, które dostępne są także w internecie. Należy wystrzegać się decyzji podejmowanych zbyt pochopnie, nie wpłacać zaliczek, kaucji, jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności osoby podającej się za właściciela lokalu lub przedstawionych przez niego dokumentów.

Podejrzane biura

Jest to kolejna metoda oszustów na którą najbardziej narażeni są studenci. Przed rozpoczęciem roku akademickiego swoją działalność rozpoczynają pseudo-agencje nieruchomości, oferujące w internecie tanie oferty wynajmu mieszkań. Korzystając z usług takiego biura już na samym początku okazuje się, że należy zapłacić kwotę 200-300 zł za samo przekazanie adresów ofert wynajmu. Po zapłaceniu wymaganej kwoty klient otrzymuje zazwyczaj nieaktualne albo nieistniejące oferty lub wydruki ofert z popularnych serwisów.

Osoby poszukujące nieruchomości w obcym mieście narażone są na działania oszustów, którzy podszywają się pod profesjonalne biura nieruchomości. W przypadku nieznajomości lokalnego rynku pośredników najlepiej jest wybór biura oprzeć na rekomendacji albo też wybrać biuro działające na rynku od wielu lat lub skorzystać z usług znanych marek biur nieruchomości, które działają a terenie całego kraju. Pośrednik nie zażąda wynagrodzenia za samo przekazanie adresów. Profesjonalne biuro nieruchomości pobierze opłatę dopiero po znalezieniu odpowiedniego mieszkania i podpisaniu umowy najmu.

Zagraniczny właściciel

Oszuści wymyślają co raz to nowe metody, polegają one na przekazaniu kaucji lub zaliczki na wskazane przez rzekomego właściciela konto w zamian za przekazanie kluczy do mieszkania. Wszystko ma swój początek na portalach ogłoszeniowych. Okazuje się, że mieszkanie należy do zagranicznego inwestora, który nie ma możliwości spotkać się osobiście i może wysłać klucze w zamian za wpłatę zaliczki lub kaucji. W razie sytuacje, kiedy mieszkanie nie będzie odpowiadało klientowi, pieniądze zostaną zwrócne. Od początku jest to niejasna sytuacja, jednak naiwnych nie brakuje.

Oszuści posługują się wieloma metodami. Bądź czujny, a najlepiej zaufaj rzetelnym fachowcom z dużym doświadczeniem w dziedzinie obrotu nieruchomościami. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza do centrum Jeleniej Góry na ulicę Piłsudskiego 11/1 na pierwszym piętrze. Profesjonalni agenci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-17.00. Zadzwoń pod numer 501 18 18 75 lub 500 599 159 umów się na spotkanie i zapytaj o ofertę specjalną: luksusowe Apartamenty Karpacz na sprzedaż i ekskluzywne Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.