apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Utrata zainteresowania ofertą?

Co sprawia, że tracimy zainteresowanie nieruchomością? Oto główne powody, które przez które mieszkanie przestaje być atrakcyjne dla potencjalnych kupców:

1. Otoczenie

Nieatrakcyjne położenie mieszkania i brzydki widok za oknem odgrywają najważniejszą rolę, więc ważna jest dzielnica w jakiej położony jest budynek. Mieszkanie po gruntownym remoncie w atrakcyjnej cenie, szybko nie znajdzie swojego właściciela, jeśli lokalizacja jest słabym punktem tej nieruchomości.

2. Brak Balkonu

Balkon, taras czy też loggia to poszukiwane atuty bez których mieszkanie traci na atrakcyjności. Balkon to w wielu wypadkach strefa relaksu, przydomowy ogródek, a zabudowany może stanowić dodatkowe pomieszczenie.

3. Pokoje Przejściowe

W przedwojennym budownictwie amfilada jest dość częstym rozkładem pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety, jest to czynnik na który każdy potencjalny kupiec zwróci uwagę. Pokoje przejściowe są mało komfortowym rozwiązaniem. Dla singla taki rozkład pomieszczeń w mieszkaniu nie stanowi problemu, jednak rodziny i studenci (w przypadku, gdy nabywca ma zamiar  wynajmować mieszkanie studentom) nie będą chciały zamieszkać w takiej nieruchomości.

4. Hałas

Mieszkanie to dla wielu z nas azyl, strefa relaksu, rodzinnego ciepła i spokoju – takie mamy skojarzenia i do ich realizacji w życiu codziennym dążymy. Położenie atrakcyjnego mieszkania przy ruchliwej ulicy sprawia, że oferta długo poczeka na  nowego właściciela.

5. Brak miejsca garażowego/parkingowego

Brak miejsca garażowego/parkingowego to również czynnik który mocno wiąże się z rezygnacją nabycia nieruchomości. Jest to szczególne utrudnienie w większych miastach, ponieważ ze względu na większą liczbę mieszkańców, ilość samochodów jest również większa i jest to jednoznaczne z trudnościami w znalezieniu miejsca na auto blisko mieszkania.

Jakie inne czynniki decydują o nieatrakcyjności mieszkania?

Do głównych należą przede wszystkim: usytuowanie mieszkania na ostatnim piętrze, brak windy w budynku (szczególnie, jeśli oferta dotyczy mieszkania położonego wyżej niż na drugim piętrze), mieszkanie będące ruiną (perspektywa kapitalnego remontu skutecznie odstrasza wielu potencjalnych nabywców), ogrzewanie gazowe (a nie z sieci miejskiej), kuchnie bez okna oraz wysokie koszty związane z eksploatacją lokalu.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiły najważniejsze czynniki, które wpływają na utratę zainteresowania ofertą. Często jednak jest tak, że nie możemy mieć wszystkiego jednocześnie i wtedy konieczne są kompromisy. DOMO serdecznie zaprasza! Powierz sprzedaż swojego mieszkania profesjonalistom! Szukasz nieruchomości idealnej? Zapytaj o Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.