apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Umowa na wyłączność

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zapraszają na artykuł o tym dlaczego umowa na wyłączność z biurem nieruchomości to dobry pomysł.

Zaangażowanie

Przy tego rodzaju umowy firma jest pewna, że w przypadku przeprowadzenia pomyślnej transakcji biuro otrzyma prowizję. Tym samym biuro ma pewność, że środki zainwestowane w promocję nieruchomości opłacą się. W takiej sytuacji agent jest maksymalnie zaangażowany w sprzedaż Twojego domu, mieszkania, działki lub lokalu usługowego.


Szybka transakcja

Dzięki temu, że pośrednikowi bardzo zależy na sprzedaży jest on zmotywowany do tego, aby była to szybka transakcja. Podpisanie jednej umowy na wyłączność zajmuje o wiele mniej czasu niż podpisanie umów z kilkoma biurami nieruchomości. Od razu po zawarciu umowy, agent może rozpocząć pracę. Całym procesem sprzedaży zajmuje się jedna firma, a to znacznie odciąża właściciela.

Umowa na wyłączność - priorytet

Umowa na wyłączność jest stawiana przez agenta na pierwszym miejscu. Środki włożone w promocję nieruchomości będą większe niż w przypadku umowy otwartej, a pośrednik bardziej się stara, aby szybko doszło do finalizacji.

Bezpieczeństwo

W przypadku, gdy prezentacja nieruchomości ma odbyć się pod nieobecność właściciela, tylko jedna osoba posiada klucze i tylko jedna osoba dba w tym czasie o bezpieczeństwo całej nieruchomości podczas wizyt klientów.

Promocja

Biuro nieruchomości wykorzystuje więcej narzędzi marketingowych i portali ogłoszeniowych do promocji nieruchomości przy podpisanej umowie na wyłączność. Agent postara się o to, aby opis nieruchomości był bardziej szczegółowy i zachęcający oraz umieści więcej zdjęć w tym również zdjęcia z zewnątrz, aby potencjalny klient mógł zobaczyć świeżo wyremontowany blok, czy też atrakcyjną okolicę.  

Merytoryczność i profesjonalizm

Oczywiście biuro nieruchomości posiadające doskonałą renomę, ma profesjonalnych agentów. Jednak każdy agent będzie zdecydowanie lepiej przygotowany i bardziej przekonujący mając świadomość, że klient podpisał umowę na wyłączność. Pośrednikowi bardzo zależy wtedy na sprzedaży, jest do tego bardziej zmotywowany, opanowany i lepiej zorganizowany.

Organizacja czasu

W takim wypadku nie miejsca sytuacja kiedy to umówionych jest kilku pośredników z klientami. Umówiony jest jeden - konkretny agent z potencjalnymi klientami. Nie ma wtedy sytuacji kiedy to agent chce przyprowadzić „na ostatnią chwilę” klientów. Przy umowie na wyłączność czas jest zdecydowanie lepiej rozplanowany.

Negocjacje cenowe

Przy umowie na wyłączność można uzyskać wyższą cenę sprzedaży nieruchomości. Dzieje się tak, ponieważ przy otwartej umowie z innymi agencjami  pośrednik bardzo chce, aby nieruchomość sprzedał właśnie on - właśnie jego biuro. W związku z tym negocjacje cenowe są dużo łatwiejsze przy umowie otwartej, a w efekcie końcowym nieruchomość zostaje sprzedana w cenie, która niekoniecznie jest zadowalająca dla sprzedającego.

Mniej ogłoszeń

Na portalach internetowych nie pojawia się tak wiele ogłoszeń, które dotyczą tej samej oferty. Potencjalni nabywcy często zastanawiają się nad tym czy ta nieruchomość nie posiada ukrytych wad. W efekcie duża ilość tej samej oferty w internecie może zniechęcić, a przez to nieruchomość może nie znaleźć nowego właściciela.

Jak widać umowa na wyłączność zawarta z biurem nieruchomości jest doskonałym rozwiązaniem, który z pewnością się opłaci.

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO poleca profesjonalne usługi w zakresie pośrednictwa nieruchomości i zachęca do zapoznania się z ofertą specjalną - Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.

Apartamenty Karpacz na sprzedaż DOMO, tekst o umowie na wyłączność z biurem nieruchomości