apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym - czy to możliwe?

Decydując się na zakup nieruchomości z własnych środków możesz całkowicie decydować o tym miejscu, sprzedaż jest zatem możliwa w każdym momencie. Mieszkanie lub dom obciążone hipoteką utrudnia sprzedaż, ale nie uniemożliwia. W Księdze Wieczystej wpisany jest bank, ponieważ jednak to Ty jesteś właścicielem nieruchomości - możesz ją sprzedać po wcześniejszym poinformowaniu o takich planach bank. Przeczytaj więcej o Księdze Wieczystej tutaj

Masz zamiar sprzedać mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym? Poinformuj o swoim zamiarze  potencjalnego kupca. W banku poproś o zaświadczenie informujące o części zadłużenia, jaką trzeba spłacić.

Zaświadczenie powinno zawierać:

Kupujący mieszkanie zobowiązany jest do przelania kwoty kredytu hipotecznego na rachunek banku, a nadwyżkę na Twoje konto. W tym celu należy sporządzić zaświadczenie potwierdzające z numerem kredytu oraz numerem rachunku bankowego, na jaki nabywca powinien przelać pieniądze.

W przypadku kiedy bank otrzyma odpowiednią kwotę potrzebną do spłaty kredytu, może wystawić promesę (jest to deklaracja placówki bankowej mówiąca o tym, że jeśli bank otrzyma należność z tytułu spłaty kredytu to bank wystawi zgodę na wykreślenie swojego zapisu z księgi wieczystej. Promesa ważna jest 30 dni. Jest to dokument który umożliwia zawarcie umowy przedwstępnej (więcej o umowie przedwstępnej przeczytasz tu).

Umowa sprzedaży ma formę aktu notarialnego (przeczytaj również o najczęśćiej występujących błędach w akcie notarialnym tutaj). Do banku należy zgłosić dyspozycję pełnej spłaty zadłużenia. Kopia aktu notarialnego powinna trafić również do banku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sprzedaży nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym? Umów się z profesjonalnym agentem DOMO i dowiedz się więcej, a także zapoznaj się z pełną ofertą Nieruchomości Jelenia Góra DOMO i ofertą specjalną - Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż i Apartamenty Karpacz na sprzedaż.

Apartamenty Szklarska poręba na sprzedaż DOMO, tekst sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką