apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Ściany ze szkła w aranżacji wnętrz apartamenty Karpacz na sprzedaż

Szklane ściany to nowoczesne podejście w aranżacji wnętrz i jednocześnie nowe trendy w budownictwie mieszkaniowym.

Co sprawia, że ściany ze szkła są tak modne wśród dekoratorów wnętrz oraz przekonuje się do nich coraz więcej użytkowników? Ściana ze szkła to powiększenie optyczne wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Zabudowy ze szkła można składać, przesuwać, a co za tym idzie można część apartamentu np. schować przed niespodziewanymi gośćmi.

ściany ze szkła w apartamenty karpacz na sprzedaż

W naszej ofercie Apartamenty Karpacz Na Sprzedaż

Kup Apartament w stanie deweloperskim i urządź go po swojemu !

Ale po co to wszystko?
Szklane ściany doskonale zapewniają światło nawet w najbardziej odległych pomieszczeniach domu, a przy tym dają lepsze możliwości podczas wykańczania wnętrz w porównaniu do szlanych luksfer.

Ściany ze szkła idealnie sprawdzają się gdy chcemy wprowadzić granicę pomiędzy sąsiadującymi pomieszczeniami, zachowując jednocześnie dostęp światła do każdego z nich. Oddziel ścianą ze szkła pokój do pracy oraz sypialnię w swoim apartamencie Karpacz na sprzedaż. A gdy chcesz popracować dłużej, a w sypialni jest inny domownik, zasłoń ścianę wysoką roletą.

Możesz zastosować różne rodzaj szyb. Od w pełni przeźroczystych po te kolorowe lub matowe, które mają idealne zastosowanie w łazienkach. Tworząc ścianki dekoracyjne można ładnie oddzielić przykładowo sypialnię i osobistą łazienkę.

Rodzaje szkła do aranżacji wnętrz
Podczas tworzenia szklanej ściany najważniejsze jest bezpieczeństwo domowników. Szkło do konstrukcji szklanych ścian powinno być grube (8,10,12 mm), aby nikt przypadkowo nie stłukł szyby. Idealnym wyborem jest szkło hartowane, możemy również wybrać szkło laminowane klejone specjalnymi żywicami lub foliami.

W przypadku szkła hartowanego, jeśli dojdzie do bardzo silnego uderzenia, rozpadnie się ono na wiele drobnych kawałków o tępych krawędziach, minimalizując przy tym uszkodzenie ciała. Z kolei szkło laminowane ze względu na swoją specyfikę nie rozpadnie się podczas stłuczenia, tylko utworzy się coś w rodzaju pajęczynki pęknięć.

Jaki wymiar ścian?
Ze względu na ciężar  szkła – 1m2 szkła o grubości 10mm waży około 25 kg, najczęściej spotykanymi taflami szkła są te o wymiarze nie przekraczającym 1m szerokości. Wysokość można dostosować do wysokości pomieszczeń, jednak nie więcej niż 3,2 m.

Szczelność szklanych ścian
Szkło niestety nie można porównywać do tradycyjnych materiałów murarskich takich jak cegła. Niemniej jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich uszczelek można szklanym ścianom zapewnić stosunkowo dobrą izolację termiczną i akustyczną


W naszej ofercie Apartamenty Szklarska Poręba Na Sprzedaż

W ofercie DOMO Nieruchomości Jelenia Góra wiele apartamentów do własnego wykończenia.
Zadzwoń do nas i umów się z naszym doradcą od apartamentów!