apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Opłata Adiacencka - co to takiego?

Opłatę adiacencką nalicza się procentowo od wartości nieruchomości. Istnieją jednak progi, których nie należy przekraczać. W przypadku kiedy wzrasta wartość nieruchomości na skutek jej podziału, opłata adiacencka nie może być wyższa niż 30% różnicy wartości. Natomiast, jeśli wzrost wartości spowodowany został przez budowę infrastruktury lub przeprowadzenia scalenia i podziału nieruchomości - próg wynosi 50%.

Jest to opłata, którą należy uiścić gminie, gdy wzrosła wartość posiadanej nieruchomości na skutek jej podziału lub podziału oraz scalenia lub też budowy urządzeń infrastruktury technicznej z udziałem środków Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego.

Apartamenty Karpacz DOMO i Apartamenty Szklarska Poręba DOMO, tekst o opłacie adiacenckiej

Opłata ta nie dotyczy osób, które przeznaczyły swoje nieruchomości do celów rolnych lub leśnych. Gmina może naliczyć ten rodzaj opłaty, ale nie jest do tego zobowiązana. O jej naliczeniu decyduje prezydent, burmistrz lub wójt. W przypadku podziału nieruchomości decyzja taka może zapaść do trzech lat od zdarzenia.

Od wydanej decyzji o nakazie zapłaty naliczonej opłaty można się odwołać. W takim przypadku istnieje możliwość podważenia wyceny, która to jest podstawą do wyliczenia opłaty adiacenckiej. Ważne jest, aby pamiętać o terminie odwołania się.

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza do zapoznania się z pełną ofertą biura w tym również ofertą specjalną przygotowaną specjalnie z myślą o klientach zainteresowanych opłacalnymi inwestycjami w luksusowe apartamenty położone u stóp Karkonoszy - Apartamenty Karpacz oraz Apartamenty Szklarska Poręba. Odwiedź DOMO i dowiedz się więcej.