apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

O nowoczesnym trendzie Wabi-Sabi

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiają najnowszy trend - wabi-sabi

Jest to najbardziej znany styl wnętrzarski i popularna filozofia na ten rok. Wiąże się ona z odnajdywaniem piękna w niedoskonałych przedmiotach. Wszystkie przedmioty związane z tym stylu powinny być proste, użyteczne i skromne. Ręcznie robiona ceramika, rysy, załamania, zadrapania oraz podniszczone meble, których szkoda wyrzucić i surowość ścian tworzą niepowtarzalny klimat i styl wabi-sabi. Chociaż jest to trend, gdzie właściciele nadają drugie życie przedmiotom, eksponują nieperfekcyjne przedmioty to w takim wnętrzu powinien panować ład i minimalizm.

Chodzi o to, aby najważniejsi byli mieszkańcy a nie dom i to co się w nim znajduje. Wszystko ma oprócz swojej użyteczności być ładne ale w subtelny sposób nie przytłaczając ilością ozdób, których nie powinno być dużo.

Wszystkie materiały czy to do ozdoby czy też przeznaczone do swoich zadań powinny być naturalne. Mogą pochodzić one z recyklingu. Kolory jakie dominują to przede wszystkim neutralne barwy połączone z kolorami ziemi: biel, jasne odcienie szarości. Przez to wnętrza wydają się większe ale także są przytulne. Tak jak zniszczone ściany to również nie problem ponieważ jest to znak, że wnętrza takie są zamieszkałe a według japońskiej filozofii mieszkańcy tego miejsca szanują je i uważają za piękne.

Apartamenty Karpacz na sprzedaż DOMO polecają tekst o trendzie wnętrzarskim wabi-sabi

Apartamenty Szklarska Poręba i Apartamenty Karpacz gorąco polecają styl wabi-sabi, który jest  kontrą w kierunku dzisiejszego konsumpcjonizmu. Najważniejsza jest autentyczność, akceptacja niedoskonałości i dopuszczanie myślenia, że nie wszystko musi być perfekcyjne. Jedną z podstawowych zasad jest akceptacja i docenianie tego co stare i dzięki temu urokliwe, a przez to jedyne w swoim rodzaju. Filozofia wabi sabi mówi o tym, aby ludzie nie przejmowali się tym, że nie są idealni, bo liczy się naturalność i nie stylizowani swoich domów wyidealizowany sposób.

Wabi - przebywanie w odosobnieniu, które wzbogaca duchowe życie. W rozumieniu materialnym brak czegoś to czynnik dzięki któremu przestrzeń wokół jest bardziej oczyszczona i umożliwia koncentrację na pięknie przyrody i rzeczy. Również dzięki temu człowiek może dostrzec  piękno w drobnych rzeczach, w których z początku możemy nie zauważyć piękna. Piękno natury odkrywamy w momencie jej przemijania, co potęguje smutek i doznania duchowe.

Piękna należy także szukać w szczegółach budzącej się do życia przyrody,  czyli w momencie kiedy pojawiają się pierwsze pąki kwiatów, ale to również powinniśmy dostrzegać w samotności kontemplując doświadczenia tego rodzaju.

Sabi oznacza starzenie się, przemijanie i niedoskonałość. Jest to przyjemność z obcowania ze starymi rzeczami, wyschniętymi, noszącymi ślady przemijania i wynikającej z niej niedoskonałości. Jest to również szacunek do przedmiotów, który postrzegany jest przez więź z człowiekiem.

Stosując naturalne kolory i materiały takie jak drewno, bawełna, len, kamień, szkło, ceramiczne naczynia czy też wytwarzane przez samego siebie inne przedmioty codziennego użytku, można stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza, ale chodzi również o to, aby kupować tyle ile potrzeba, cieszyć się wszystkim tym co się ma i co znajduje się wokół. Podoba Ci się filozofia wabi sabi?