apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Odwrócona Hipoteka - co to takiego?

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zapraszają na krótki artykuł o nowym instrumencie finansowym. DOMO wyjaśnia czym jest odwrócony kredyt hipoteczny.

Od 2014 roku obowiązuje ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Ustawa kierowana jest do właścicieli nieruchomości, którzy mają możliwość otrzymania dodatkowych środków i przeznaczyć je na wybrany cel. Hipoteka odwrócona to forma dożywotniej pożyczki pod zastaw nieruchomości. Mieszkanie czy też dom zostaje przekazy na rzecz banku. W zamian za przekazanie własności, bank wypłaca właścicielowi odpowiednią kwotę. Wypłata może odbyć się jednorazowo lub w określonych ratach. Wartość nieruchomości określa bank. Po zawarciu umowy bank jest wierzycielem hipoteki ustawionej w księdze wieczystej, ale właściciel nieruchomości nie zmienia się, który ma prawo do dożywotniego użytkowania lokalu mieszkalnego. Po śmierci właściciela jego spadkobiercy mają prawo spłacić kredyt hipoteczny, a także do przejęcia praw własności. Odwrócona hipoteka to pomysł, który powstał głównie z myślą o seniorach.

tekst o tym czym jest odwrócona hipoteka

Z odwróconego kredytu hipotecznego ma prawo skorzystać każda osoba fizyczna. Wiek nie stanowi  kryterium. Najważniejszym warunkiem jest w tym przypadku posiadanie nieruchomości na własność, można również być współwłaścicielem. Osoba zainteresowana tego typu kredytem nie będzie sprawdza w BIK-u, nie ma także obowiązku wykazania zdolności kredytowej. Przychód może być dodatkiem do emerytury. Do obliczeniu wysokości świadczenia brane pod uwagę jest wiele czynników takich jak: wartość nieruchomości, wiek, forma wypłaty należności, płeć, a także stan zdrowia właściciela.

Na tę formę pozyskania dodatkowych środków pieniężnych najczęściej decydują się osoby samotne. Pieniądze uzyskane z tego świadczenia są wolne od podatków.

Apartamenty Karpacz na sprzedaż DOMO zachęcają do skorzystania z szerokiej oferty profesjonalistów!