apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Odstąpienie od umowy przedwstępnej

Kupując mieszkanie, dom, działkę czy też Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż lub Apartamenty Karpacz na sprzedaż - kupujący i sprzedający najpierw podpisują umowę przedwstępną. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiają jakie są konsekwencje odstąpienia od umowy przedwstępnej.

Umowę przedwstępną zawiera się, gdy termin sprzedaży musi być odsunięty w czasie, podpisują ją strony: kupujący oraz sprzedający, a jej celem jest zabezpieczenie obu stron transakcji.  Czy odstąpienie od umowy przedwstępnej jest możliwe? Jakie niesie to ze sobą konsekwencje?

Jest to dokument mający charakter przygotowawczy i organizatorski i nie jest dokumentem definitywnym i nie rodzi skutku rozporządzającego. Przeczytaj wszystko co powinieneś wiedzieć o umowie przedwstępnej tutaj.

Apartamenty Szklarska Poręba DOMO, tekst o tym z czym związane jest odstąpienie od umowy przedwstępnej

Umowa przedwstępna przestaje obowiązywać w momencie kiedy obie strony ją zrywają lub, gdy jedna ze stron odstępuje od umowy. Taki dokument zawiera termin, do którego obowiązuje umowa. Nie oznacza to jednak, że po upływie tego terminu, właściciel ma prawo podjąć kolejne kroki związane z przedmiotem umowy - nieruchomością. Inaczej jednak jest w przypadku, gdy warunki umowy nie zostały dotrzymane.

Dokument umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości może zawierać obowiązki zarówno sprzedającego jak i kupującego. Strony mogą zdecydować się na odstąpienie od umowy za porozumieniem stron - jest to najłagodniejsza forma odstąpienia. Jednak nie jest to umowa wzajemna. Jeżeli przez rok od dnia zawarcia umowy przedwstępnej, nie doszło do podpisania umowy przyrzeczonej, nie można żądać jej zawarcia.

W umowie przedwstępnej mogą być zawarte treści dotyczące zadatku. W przypadku kiedy zawarty jest w dokumencie zapis o zadatku, sprzedający ma prawo zastrzec ten punkt. W takim wypadku w ramach odszkodowania za odstąpienie od umowy można uzyskać zadatek, koszt negocjacji, utracony zarobek, koszty dojazdów i pomocy prawnej, a także koszty związane z szacowaniem wartości nieruchomości.

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO ma nadzieję, że artykuł okazał się pomocny. Masz pytania? Jesteś zainteresowany skuteczną pomocą w transakcji  przez doświadczone biuro? Skorzystaj z usług DOMO i dołącz do grona zadowolonych klientów!