apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Mieszkanie z rynku wtórnego - doskonały wybór!

Decydując się na zakup mieszkania, wielu klientów zastanawia się czy lepiej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy też pierwotnego.
Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują zalety mieszkań z rynku wtórnego.

Niższe Koszty Remontu

Na  rynku wtórnym znaleźć można nieruchomości, które potrzebują kapitalnego remontu oraz takie, które wymagają jedynie odświeżenia lub są w pełni gotowe do zamieszkania. Jest to duże zróżnicowanie i dzięki temu klient sam decyduje czy chce nabyć lokal do remontu i tym samym przeznaczyć na ten cel znaczmą kwotę pieniędzy czy też chce zakupić mieszkanie do którego będzie mógł się wprowadzić już następnego dnia po dokonaniu transakcji. Inaczej jest z mieszkaniami z rynku pierwotnego, bowiem taka nieruchomość wymaga dużego nakładu co wiąże się z wysokim nakładem finansowym oraz oddaleniem w czasie terminu wprowadzki.

Szybka transakcja

Przy wyborze mieszkania z rynku wtórnego jedynym ograniczeniem czasowym jest okres oczekiwania na przyznanie kredytu przez bank. Większość ofert, które dotyczą mieszkań na rynku wtórnym są dostępne od ręki. W przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego należy wziąć również pod uwagę termin oddania inwestycji. W przypadku, gdy jest to początek inwestycji trzeba pamiętać, że do momentu jej oddania - czas oczekiwania może wynieść przynajmniej rok.

Gdzie? Wszędzie!

Mieszkanie z rynku wtórnego jest lepsze ponieważ nieruchomość spełniająca Twoje wymagania może być zlokalizowana dosłownie wszędzie. W dodatku często położenie tych mieszkań jest w miejscu, które posiada już dobrą infrastrukturę drogową, jest dobrze skomunikowane zresztą miasta, a w pobliżu znajdują się sklepy. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego klient musi ograniczyć się do najpopularniejszych miejsc wybieranych przez deweloperów, jeśli to dopiero powstające osiedle to komunikacja może okazać się bardzo kiepska, a w sąsiedztwie możemy nie znaleźć żadnego sklepu.

Duży wybór

Rynek wtórny charakteryzuje się dużą różnorodnością. Tego typu ofert jest znacznie więcej niż tych z rynku pierwotnego i są bardzo zróżnicowane - od kawalerek po duże mieszkania, na poddaszu, na parterze, w bloku czy też w kamienicy. Wszystko zależy od oczekiwań klienta.

Nieruchomości Szklarska Poręba i Nieruchomości Karpacz, tekst o zaletach zakupu mieszkania z rynku wtórnego

Negocjacje

Na rynku pierwotnym negocjacje są prawie niemożliwe, czasami zdarza się, że ceny zostają nieznacznie obniżone. Natomiast na rynku wtórnym można znaleźć prawdziwe okazje, a najważniejszym argumentem, który może rozpocząć korzystne dla klienta negocjacje jest gotowość do szybkiej transakcji (największe szanse w tym zakresie mają klienci, którzy chcą dokonać zakupu gotówkowego).

 

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza do swojej siedziby w centrum miasta na ulicy Piłsudskiego 11/1 (na pierwszym piętrze) od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-17.00. Profesjonalni agenci przedstawią ofertę DOMO wraz z ofertą specjalną, jaką są ekskluzywne Apartamenty Karpacz na sprzedaż i luksusowe Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż. Zapytaj o nowoczesne apartamenty w sercu Karkonoszy!