apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Mieszkanie dla studenta

W dużych miastach akademickich to właśnie studenci są największą grupą wynajmującą mieszkania i dzięki temu napędzają rynek nieruchomości. Mieszkanie studenckie powinno spełniać kilka warunków, aby było atrakcyjne dla studenta, oto kilka z nich:
 
Lokalizacja – mieszkanie doskonale położone to takie, które znajduje się w pobliżu uczelni. W dużych miastach uczelnie często znajdują się w centrum, a to wiąże się z wysoką ceną zakupu takiej nieruchomości. Należy zatem zastanowić się dobrze nad inwestycją w centrum miasta.

Komunikacja – dobre połączenia miejskie to podstawa. Dzielnica położona dalej od uczelni, ale mająca świetne połączenie komunikacyjne to atut, którym z pewnością zainteresują się studenci. Dzięki temu mieszkania zlokalizowane nieco dalej mają bardziej przystępne ceny. Jest to również wielka zaleta dla studenta, bo mieszkania położone trochę dalej od uczelni, ale mające doskonałe połączenie autobusowe lub tramwajowe mają niższe czynsze.

Wyposażenie – studenci poszukują w pełni umeblowanych mieszkań ze sprzętem AGD (pralka i lodówka). Dodatkową zaletą mieszkania będzie telewizor.

Dobry rozkład - najlepsze mieszkanie w którym mieszkają przynajmniej dwie osoby to takie, gdzie są dwa zamykane pokoje. Mieszkania z przechodnim pokojem lub kuchnia połączona z salonem nie są komfortowymi rozwiązaniami dla studentów. Inwestorzy często decydują się na zakup dużych mieszkań (np. trzypokojowych). W takim wypadku wynajmowane są poszczególne pokoje. Dla inwestora jest to dużo większy zysk niż w przypadku wynajęcia całego mieszkania.

Garaż/komórka na rower – studenci często pytają o bezpieczne miejsce na przechowanie roweru czy też garaż na samochód. Takie miejsce to duży atut.

Niskie koszty – decydując się na kupno mieszkania pod wynajem studencki należy szukać  nieruchomości taniej w utrzymaniu. Ważne, by przed kupnem poznać opłaty odprowadzane do wspólnoty czy też wysokość funduszu remontowego. Studenci raczej unikają mieszkań, gdzie opłaty w okresie grzewczym są bardzo wysokie.

Cena – studenci to grupa, która posiada bardzo ograniczone środki finansowe. W przypadku, gdy inwestor dużo zainwestował w nieruchomość będzie chciał również, aby czynsz był na tyle wysoki, by było to opłacalne. Niestety, wysoki czynsz skutecznie odstraszy każdego studenta.

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiło kilka najważniejszych cech, dzięki którym mieszkanie jest atrakcyjne dla studenta.  Odwiedź naszą siedzibę – pomożemy Ci znaleźć odpowiednią nieruchomość pod wynajem studencki. A dla tych którzy szukają czegoś innego polecamy inwestycje w Apartamenty Karpacz na sprzedaż i Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.