apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Mieszkanie dla seniora

Jakie mieszkanie będzie odpowiednie dla osoby starszej? Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Lokalizacja

Najlepsze miejsce to takie, gdzie w pobliżu będzie przychodnia, apteka oraz sklepy. Na osiedlu krawężniki powinny być podjazdy dostosowane dla osób niepełnosprawnych, ławki oraz niskie krawężniki. Znakomicie, jeśli nieopodal zlokalizowany jest park, ponieważ osoby starsze lubią spacerować i takie miejsce z pewnością ucieszy potencjalnego nabywcę.

Piętro

Seniorzy najczęściej wybierają mieszkania w bloku. Najlepiej, jeśli lokal mieści się na parterze lub pierwszym piętrze, ponieważ wnoszenie zakupów będzie dużo łatwiejsze. Oczywiście można znaleźć wymarzone mieszkanie na wyższych kondygnacjach w bloku z windą. Jednak należy pamiętać, że czasem zdarzają się awarie prądu i wtedy senior będzie musiał wdrapywać się po schodach, a biorąc pod uwagę takie wędrowanie kilka razy w ciągu dnia to z pewnością nie będzie to komfortowe.

Metraż

Ze względu na niższe koszty utrzymania (czynsz, rachunki za media), najlepsze będzie niewielkie mieszkanie . Kolejnym argumentem przemawiającym za mniejszym lokalem jest fakt, że w takim miejscu łatwo utrzymać porządek. Wielkość mieszkania powinna wynosić do 50 metrów kwadratowych.

Wnętrza

Pomieszczenia w mieszkaniu dla osoby starszej powinny mieć niewielkie progi przy futrynach, a najlepiej jeśli nie będzie ich w ogóle. Priorytetem przy wyborze odpowiedniego mieszkania jest podłoga – śliska będzie zwiększała ryzyko wypadków i niepotrzebnych urazów. W łazience najwygodniejszym rozwiązaniem jest prysznic zamiast wanny, ponieważ łatwiej do niego wejść. Ponadto pod prysznic można wstawić taboret i umyć się wygodnie na siedząco. Dodatkowym atutem jest to, że prysznic trwa krócej niż kąpiel i zużycie wody powinno być mniejsze niż w przypadku kąpieli w wannie.

Mamy nadzieję, że powyższe rady okazały się pomocne przy wyborze mieszkania dla seniora. Idealne mieszkanie to takie, w którym właściciel będzie czuł się dobrze.
Serdecznie zapraszamy na ul. Piłsudskiego 11/1 na pierwsze piętro.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO – z nami odnajdziesz swoje miejsce!