apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Mieszkanie dla najemcy

Wynajmowane mieszkanie wcale nie musi być brzydkie. Właściciele wynajmowanych nieruchomości coraz częściej starają się zapewnić najemcom godne warunki mieszkalne. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentuje kilka wskazówek dzięki którym przygotujesz swoją nieruchomość do wynajmu, a przy tym dużo zarobisz.


Kto będzie najemcą?

Jedną z ważniejszych wskazówek jest określenie osób do których kierujesz propozycję wynajmu swojego mieszkania. Zastanów się dla kogo będzie to najbardziej atrakcyjne miejsce. Czy dla rodziny z dziećmi, dla młodego małżeństwa, a może dla studentów. W określeniu tego z pewnością pomoże lokalizacja nieruchomości. Jeżeli mieszkanie znajduje się w pobliżu uczelni to z pewnością  będzie to usytuowanie na które największą uwagę zwrócą studenci. W takim przypadku nieruchomość powinna zostać przygotowana z myślą o tej grupie docelowej.

Wystrój

Aranżacja wnętrz powinna być prosta i neutralna. Nie powinieneś narzucać swojego stylu. Mieszkanie powinno być utrzymane w stonowanej kolorystyce, najlepiej w tym wypadku wybrać neutralną biel, która rozjaśni pomieszczenia a dodatkowo sprawi, że potencjalnym najemcom będą kojarzyły się z czystością, a także dzięki temu łatwiej dostosują mieszkanie do własnych potrzeb. Mebli nie powinno być dużo i również dobrze, jeśli będą proste i stonowane. Należy pamiętać, że wybierając białe ściany i neutralne meble, dużo łatwiej będzie dobrać dodatki.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zaprasza na artykuł o mieszkaniu przygotowanym dla najemcy

Umeblowanie

Jeśli właścicielowi zależy na szybkim wynajmie mieszkania to mieszkanie powinno być w pełni umeblowane. Wynajęcie mieszkania nieumeblowanego może zająć nawet trzy razy więcej czasu. Poza tym wynajmując mieszkanie umeblowane można na nim więcej zarobić. W przypadku kiedy właściciel zdecyduje się jednak na wynajem nieruchomości nie meblując jej to trzeba pamiętać, że łazienka oraz kuchnia nie mogą zostać nieurządzone dotyczy to zarówno mebli jak i najpotrzebniejszych sprzętów.

Czy konieczny będzie remont?

Przed wynajmem oprócz mebli i ścian należy też sprawdzić stan instalacji wodnej, elektrycznej czy też gazowej. Jeśli istnieje taka potrzeba to lepiej wymienić starą instalację na nową żeby mieszkanie było dla przyszłego najemcy prawne, funkcjonalne i bezpieczne. Dobrze jest również sprawdzić większe i mniejsze sprzęty domowe takie jak: pralka, lodówka, kuchenka, baterie przy zlewie i umywalce oraz kontakty. Wszystko to powinno być uprzednio sprawdzone. Zaoszczędzi to nerwów obu stronom oraz ciągłych powiadomień o usterkach, więc najemca będzie mieszkał w komfortowych warunkach.

Skorzystaj z usług profesjonalnych agentów nieruchomości i wybierz Nieruchomości Jelenia Góra DOMO, a także zapytaj o nieruchomości inwestycyjne - komfortowe Apartamenty na sprzedaż w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.