apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Kto kupuje mieszkanie w czasie wakacji?

Wakacyjny czas to doskonały moment na rynku mieszkaniowym. Wielu Polaków przeznacza swoje urlopy na poszukiwania własnych „czterech kątów”. W związku z tym, że letnie miesiące to czas urlopów, transakcje ulegają przedłużeniu w czasie. Kto poszukuje mieszkania w wakacje? Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO odpowie na to pytanie w poniższym tekście.

1. Klienci zainteresowani zakupem gotówkowym

Sprzedajesz swoje mieszkanie? Zależy Ci na szybkiej sprzedaży bez oczekiwania na kredyt przez kupującego? Wakacje to idealny czas na szybką sprzedaż mieszkania. Bardzo możliwe, że klient, który chce zapłacić gotówką będzie chciał negocjować cenę dlatego też należy liczyć się z tym, że cena moze ulec obniżeniu.

2. Pod wynajem dla studentów

Wakacje to okres, kiedy sprzedaje się wiele mieszkań pod wynajem. Jedną z grup nabywców są rodzice dzieci rozpoczynających studia w dużych miastach oraz ośrodkach akademickich do których zaliczają się m.in. Toruń, Lublin czy też Białystok. Najczęściej tacy klienci wybierają mieszkania dwupokojowe dla przyszłego studenta i podnajem drugiego pomieszczenia. Jest to rozwiązanie, które obniża comiesięczne koszty kredytowe lub pokrywa czynsz. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania zlokalizowane w pobliżu kampusów.

3. Zainteresowani rynkiem wtórnym

Rynek mieszkań jest dość obfity jednak w okresie wakacyjnym pojawia się znacznie mniej ofert nowych mieszkań. Sprzedający podejmują decyzje związane ze sprzedażą wiosną i jesienią.

4. Klienci z innych miast

Klienci, którzy nie mieszkają na stałe w mieście, gdzie chcieliby kupić mieszkanie, często wybierają się na kilkudniową wycieczkę w to miejsce. Przez ten czas oglądają wcześniej starannie wyselekcjonowane mieszkania, a następnie szybko podejmują decyzję kupna nieruchomości. Następna wizyta to spotkanie na podpisanie umowy o kupnie. Jest to najbardziej zdecydowana grupa klientów.

5. Poszukiwacze okazji

Letni czas, to idealny moment na poszukiwanie mieszkań przeznaczonych do remontu. Taka nieruchomość może mieć bardzo atrakcyjną cenę. Dodatkowym atutem przemawiającym za kupnem w wakacje mieszkania do odświeżenia jest długi dzień, wysokie temperatury i słońce, które sprzyjają wszelkim remontom. Sprzedajesz mieszkanie nadające się do mniejszego lub większego remontu? Zwiększ nakład na promocję, a znajdziesz szybciej zainteresowanego klienta.

Skorzystaj z usług profesjonalistów, przyjdź do DOMO, a doświadczeni agenci pomogą Ci sprzedać lub kupić doskonałe mieszkanie w okresie wakacji. Serdecznie zapraszamy także do zapoznania się z ofertą specjalną – Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.