apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Kiedy narodził się zawód agenta?

Za początek powstania zawodu pośrednika nieruchomości uważa się rok 1867. Wtedy to przedmiotem transakcji była Alaska, którą Stany Zjednoczone chciały ją kupić od Rosji. W tej transakcji pośredniczył Polak Włodzimierz Krzyżanowski. Alaska była jedną z pierwszych kolonii rosyjskich. Od dawna zachęcano rodowitych Rosjan do osiedlania się w tym miejscu. Jednak pomimo wielu pomysłów na zagospodarowanie tego terenu było wiele negatywnych czynników (takich jak: niewielka liczba mieszkańców, słabnący handel), które przyczyniły się do decyzji o sprzedaży tego obszaru.

W Polsce zawód ten choć istniał przed 1989 roku to profesję uprawiali nieliczni. W 1992 roku powstała amerykańska Wschodnioeuropejska Fundacja Rynku Nieruchomości. Celem organizacji było wspomaganie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach dawnego bloku wschodniego. W 1993 roku powstały dwa polskie stowarzyszenia – Stowarzyszenie Pomorskich Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz jego odpowiednik w Małopolsce. Dzięki temu powoli zaczął się rozwój związany z zawodem agenta nieruchomości.

Rolą pośrednika w obrocie nieruchomościami, jest pomoc i doradztwo w negocjacjach, a wcześniej ustalenie niezbędnych cech jakie powinna posiadać nieruchomość. Agent to specjalista w doradzaniu przy zakupie, sprzedaży, zamianie oraz wynajmie.

Ogromna wiedza o nieruchomościach jaką posiada doświadczony pośrednik może przynieść wiele korzyści. Cechy jakie powinien posiadać dobry agent to przede wszystkich: otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, pewność siebie, doskonała komunikacja z klientem, przygotowanie merytoryczne, wysoka kultura osobista, sumienność i pełne zaangażowanie oraz odporność na stres.   

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00 do swojej siedziby w centrum Jeleniej Góry na ulicę Piłsudskiego 11/1 na pierwsze piętrzo. DOMO to profesjonalni pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Doradztwo w kupnie, sprzedaży, zamianie i wynajmie nieruchomości na terenie Jeleniej Góry i okolic, a w specjalnej ofercie Apartamenty Karpacz na sprzedaż oraz Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż.

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO to firma, która sprosta Twoim oczekiwaniom!