apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Dziś Europejski Dzień Sąsiada

Święto obchodzone jest od 2000 roku w ostatni wtorek maja. Dzień Sąsiada został ustanowiony przez Europejską Federację dla Lokalnej Solidarności. Jest to największe święto społeczności lokalnych w Europie, objęte patronatem Komisji Europejskiej i wspierane przez Komitet Regionów. Święto ustanowiono ponieważ więzy społeczne w całej Europie znacznie się osłabiły. Europejski Dzień Sąsiada to pretekst, aby wykonać przyjacielski gest i zintegrować się z sąsiadem. Zadbaj o dobre relacje z sąsiadami i spotkaj się dziś z nimi przy kawie.

W połowie XX wieku w polskich wsiach panował zwyczaj tzw. „tłoki”, czyli sąsiedzkiej pomocy. Wyglądało to w ten sposób, że, gdy któryś z gospodarzy nie mógł wykonać danej pracy na czas, pomagała mu cała wieś. Pomoc odbywała się przy poczęstunku i muzyce z tańcami. Obecnie jest to niespotykane w miastach i również na wsiach.

Nie zamykaj się na świat i otaczających Cię ludzi, bo  nie ważne czy Twoje sąsiedztwo to Apartamenty Karpacz czy też Apartamenty Szklarska Poręba. Warto mieć przyjaciela w swoim sąsiedzie. Świętuj Europejski Dzień Sąsiada i pamiętaj, że Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO to firma, która pomoże Ci wybrać dom, mieszkanie lub Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż oraz Apartamenty Karpacz na sprzedaż, w przyjaznym sąsiedztwie.