apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Domy o niewielkim metrażu

Coraz bardziej popularne stają się domy jednorodzinne o powierzchni nie przekraczającej 100 metrów kwadratowych.
Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż zapraszają na dzisiejszy artykuł.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku najczęściej wybieranymi nieruchomościami przez Polaków były domy o powierzchni przekraczającej 200 metrów kwadratowych, a z kolei w ostatnich latach największy trend to domy o maksymalnej powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Coraz częściej wybierane są niewielkie konstrukcje niż większe domy. Najbardziej dotyczy ta sytuacja rynku pierwotnego nieruchomości. Większość chętnych, którzy aktualnie budują w celach późniejszej odsprzedaży również wybierają mniejsze konstrukcje. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają już dosyć mieszkania w blokach, w centrach miast, a poszukują ciszy spokoju, lecz nie stać ich na większą nieruchomość.

Skąd taki trend?

Inwestorzy coraz rzadziej wybierają wielopokoleniowe budynki. Małe domy to dużo mniejsze koszty związane z ich budową oraz i eksploatacją przy zachowaniu odpowiedniego komfortu codziennego użytkowania.

Tego typu nieruchomości zaprojektowane są z myślą o tym, aby każdy kąt był dobrze wykorzystany.

Wielu inwestorów chce wybudować dom energooszczędny, a więc taki który będzie tani w użytkowaniu i jednocześnie ekologiczny - emitujący mniej dwutlenku węgla do atmosfery i w mniejszym stopniu wykorzystujące surowce nieodnawialne.

Najczęściej wybierane projekty to te o nowoczesnym, prostym, geometrycznym wyglądzie z dużymi przeszklonymi powierzchniami, wykorzystujące naturalne materiały takie jak drewno, kamień,

Obecnie budownictwo ukierunkowane jest na ergonomię, ekologię i energooszczędność. Ma to na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy niewielkim metrażu, a także energii dlatego coraz więcej korzysta ze źródeł energii odnawialnej.

Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż DOMO polecają artykuł - domy o niewielkim metrażu