apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Dodatek mieszkaniowy - Apartamenty Karpacz polecają artykuł

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentuje krótki artykuł o tym jak zdobyć dodatek mieszkaniowy.

Wynajem mieszkania oraz rachunki za media często zajmują znaczną część rodzinnego budżetu. Jeśli potrzebna jest pomoc to jak ją zdobyć?

Wyjaśnienie

Dodatek mieszkaniowy jest dopłatą do kosztów utrzymania lokalu mieszkalnego. Nie jest to wsparcie, które umożliwi pokrycie wszystkich kosztów, ale może okazać się pomocne. Prawo do niego mają zarówno osoby samotne jak i rodziny którym przysługuje tytuł prawny do nieruchomości i spełnia pozostałe warunki ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Pod uwagę brane są również to dochód, metraż nieruchomości w stosunku do liczby lokatorów.

Nieruchomości Karpacz zapraszają na krótki wpis o dodatku mieszkaniowym

Dodatek mieszkaniowy przysługuje:

Jeśli średni dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 125% najniższej emerytury lub 175% w przypadku gospodarstw jednoosobowych. W dochód nie wliczają się pomoce w postaci: świadczenia pomocy materialnej dla uczniów, dodatek związany z urodzeniem dziecka, dodatek lub zasiłek pielęgnacyjny oraz pomoc w zakresie dożywienia.

Metraż to kolejny ważny aspekt brany pod uwagę i nie może on przekroczyć 35 metrów kwadratowych, jeśli mowa o gospodarstwie jednoosobowym. W przypadku większej liczby osób zameldowanych metraż może się zwiększać kolejno o 5 m2. Dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózku inwalidzkim lub której niepełnosprawność wymaga przebywania w oddzielnym pokoju limit jest zwiększony o 15m2.

O tego typu dodatek mieszkaniowy można się ubiegać składając odpowiedni wniosek. Wysokość dodatku uzależniona jest od dochodów wnioskującego. Takim dofinansowaniem nie są objęte opłaty za prąd i gaz.

DOMO poleca zapoznanie się z pełną ofertą profesjonalnego biura oraz ofertą specjalną: Apartamenty w Karpaczu i Apartamenty w Szklarskiej Porębie. Są to komfortowe nieruchomości położone w malowniczych Karkonoszach.