apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Czy ubezpieczenie nieruchomości to konieczność?

Dziś Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują krótki wpis o ubezpieczeniu mieszkania. Zapraszamy!

Przy zakupie domu lub mieszkania warto zastanowić się również nad ubezpieczeniem. To dodatkowy wydatek, ale w skali roku kwota jest przystępna. Zakup nieruchomości a czasem też jej remont to duże koszty i niektórzy, aby zaoszczędzić nie ubezpieczają swoich domów. Jednak w razie szkody całkowity koszt poniesie właściciel. Tak, więc nie zawsze ubezpieczenie będzie oszczędnością. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zachęca do ubezpieczenia nieruchomości.

Czy warto decydować się na najtańsze rozwiązanie?

Podejmując decyzję o ubezpieczeniu lokalu zazwyczaj właściciel szuka takiego, aby składka roczna była jak najniższa. Niestety, taka opcja zazwyczaj obejmuje jedynie ubezpieczenie murów. DOMO radzi, aby uważnie czytać umowy.

Są opcje, które zabezpieczają właściciela przed zdarzeniami losowymi takimi jak: pożary, zalania, włamania oraz kradzieże. Jest to powód dla którego warto ubezpieczyć mieszkanie wraz z jego stałymi elementami oraz wyposażeniem. Wysokość składki za kompleksowe ubezpieczenie nieruchomości uzależniona jest od wartości mieszkania i deklarowanej kwoty, na jaką szacuje się wartość sprzętów domowych i wyposażenia. Niektóre agencje ubezpieczeniowe udzielają rabatów nowym klientom, dzięki temu można zaoszczędzić przy wyborze korzystnego ubezpieczenia.

Kupując dom lub mieszkanie z pomocą kredytu hipotecznego, właściciel musi ubezpieczyć nieruchomość od zdarzeń losowych. Kupując nieruchomość w inny sposób klient nie jest zobowiązany do wykupienia takiego ubezpieczenia.

Wysokość składki zależy nie tylko od wybranego pakietu, ale również od wartości ewentualnej wypłaty w przypadku zdarzenia losowego. Przy podpisywaniu umowy agent zada pytania dotyczące wartości nieruchomości, metrażu, wartości wyposażenia domu oraz znajdujących się w nim szklanych elementów, potrzebna będzie także informacja o tym czy dom posiada zabezpieczenia i drzwi antywłamaniowe oraz alarm.

Najważniejsze to, aby uważnie czytać umowy przed podpisaniem.

Teraz nie są Ci obce ubezpieczenia nieruchomości, a jeśli nadal szukasz doskonałego mieszkania lub domu to zajrzyj do siedziby DOMO zlokalizowanej w Jeleniej Górze na ulicy Piłsudskiego 11/1 na pierwszym piętrze i zapytaj również o gustowne Apartamenty Szklarska Poręba DOMO i eleganckie Apartamenty Karpacz DOMO położone w znanych miejscowościach turystycznych.

Apartamenty Szklarska Poręba