apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Odstąpienie od umowy przedwstępnej

Kupując mieszkanie, dom, działkę czy też Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż lub Apartamenty Karpacz na sprzedaż - kupujący i sprzedający najpierw podpisują umowę przedwstępną. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiają (...)

Prawa i obowiązki wynajmującego i najemcy

Obecnie wynajmowanie mieszkań jest bardzo popularne zarówno w dużych jak i mniejszych miastach. Nieruchomości wynajmują głównie studenci oraz młode osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową. Bez względu na to czy jesteś (...)

Opłata Adiacencka - co to takiego?

Opłatę adiacencką nalicza się procentowo od wartości nieruchomości. Istnieją jednak progi, których nie należy przekraczać. W przypadku kiedy wzrasta wartość nieruchomości na skutek jej podziału, opłata adiacencka nie może być (...)

Umowa na wyłączność

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zapraszają na artykuł o tym dlaczego umowa na wyłączność z biurem nieruchomości to dobry pomysł. Zaangażowanie Przy tego rodzaju umowy firma jest pewna, że w przypadku przeprowadzenia (...)

Zakup Nieruchomości - wszystkie formalności

W dzisiejszym artykule Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawia wszelkie formalności, jakich należy dopełnić kupując mieszkanie, dom, lokal użytkowy czy też działkę. Weryfikacja dokumentacji Przed podpisaniem umowy (...)

Darowizna

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zaprasza na krótki artykuł o darowiznach. Dowiesz się między innymi o tym czy będziesz musiał zapłacić podatek od darowizn. Darowizna jest to rodzaj umowy nazwanej prawa cywilnego. Celem (...)

Mieszkanie z rynku wtórnego - doskonały wybór!

Decydując się na zakup mieszkania, wielu klientów zastanawia się czy lepiej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy też pierwotnego. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują zalety mieszkań z rynku (...)

Księga Wieczysta

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zaprasza na krótki wpis o księdze wieczystej. Przy kupnie nowej nieruchomości najlepiej jest, aby przed podpisaniem aktu notarialnego sprawdzić stan prawny nieruchomości. Takie informacje (...)

Okres Grzewczy

Tej jesieni są dni ciepłe, pełne słońca oraz zimne, ponure, pełne opadów. Wielu z nas ogrzewa już swoje domy, mieszkania. W Polsce najpopularniejszymi sposobami ogrzewania swoich domostw są: ogrzewanie centralne z sieci miejskiej, (...)

Nieubrojona działka

Istnieją 2 rodzaje działek przeznaczonych pod budowę domu: działki uzbrojone i działki nieuzbrojone. Działka uzbrojona to taka, która posiada przyłącze prądu, gazu, wodociągu oraz ewentualnie kanalizacji. W dzisiejszym artykule (...)

Umowa Przedwstępna - co powinieneś o niej wiedzieć?

Kupno domu czy też mieszkania jest ważną, dużą inwestycją, aby być pewnym, że warunki ustalone ze sprzedawcą nie zmienią się, najlepiej jest podpisać dobrze skonstruowaną umowę przedwstępną. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO (...)

Najczęstsze błędy w akcie notarialnym

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentuje najczęstsze błędy pojawiające się w akcie notarialnym. Przeczytaj artykuł i zwróć uwagę na to czy Twój akt notarialny jest poprawny. Akt notarialny jest odpłatnym (...)

Jak wybrać solidną ekipę remontową?

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO przedstawiają na co warto zwrócić uwagę przy wyborze solidnej ekipy remontowej. Wycena Cena za wykonaną usługę powinna zostać określona wcześniej. Wszystko zależy od wymagań klienta, (...)

Męskie Mieszkanie

Czym różni się typowe męskie mieszkanie od kobiecego? Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zapraszają na krótki artykuł o tym czym charakteryzują się męskie wnętrza. Każdy z nas ma swoje indywidualne pomysły i (...)

Uwaga - oszust!

Dziś Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują najczęściej spotykane metody oszustów mieszkaniowych. Pseudo-właściciel Oszust wynajmuje mieszkanie i początkowo nie ma nic niepokojącego. Przez okres pierwszych 2-3 (...)

Czy ubezpieczenie nieruchomości to konieczność?

Dziś Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują krótki wpis o ubezpieczeniu mieszkania. Zapraszamy! Przy zakupie domu lub mieszkania warto zastanowić się również nad ubezpieczeniem. To dodatkowy wydatek, ale w skali (...)

Urządzamy Kawalerkę

Małe mieszkania takie jak kawalerki cieszą się wśród nabywców dużą popularnością. Jednopokojowe mieszkania są często wybierane zarówno przy wynajmie jak i kupnie. Jest to mieszkanie o niewielkim metrażu, składające (...)

Biuro do wynajęcia - co jest ważne?

Przestrzeń biurowa powinna być dostosowana do potrzeb i specyfiki firmy jaka będzie miała w tym miejscu siedzibę. Myśl przyszłościowo i zastanów się czy w najbliższym czasie Twoja firma się nie rozrośnie, bo jeśli tak, to warto (...)

Przytulna Sypialnia

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Wnętrze to kojarzy się z odpoczynkiem i strefą relaksu dlatego też powinno wyglądać tak, aby nie mieć ochoty z niego wychodzić. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO (...)

Przesądy Budowlane

Planujesz remont swojego mieszkania w najbliższym czasie? Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują dziś artykuł o budowlanych przesądach. Zobacz w jakie przesądy ludzie wierzyli niegdyś, a w jakie wierzą do dziś. Niegdyś (...)

Wybór Domu

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie domu? Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO podpowiada. Stan Prawny Bardzo ważny przy zakupie nieruchomości jest jej stan prawny. Zapoznaj się dokładnie z formą własności (...)

Bezpieczeństwo dziecka w domu

Przy wyborze mieszkania ważne jest, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w mieszkaniu i najbliższej okolicy, jest to szczególnie ważne, jeśli mamy dzieci. Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentuje na co warto (...)

Wynajem kawalerki - warto?

1-pokojowe mieszkanie wybierają młode osoby. Jest to dobry pomysł na pierwsze „cztery kąty”. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zagłębia się dziś w temat kawalerek. Młodzi ludzie stoją przed wyborem pierwszego (...)

Kredyt Hipoteczny - Twój rozsądek jest ważny

Nieruchomości Jelenia Góra DOMO prezentują artykuł o kredycie hipotecznym. Na co powinieneś zwrócić uwagę przed zaciągnięciem kredytu? Czytaj poniżej! Zdolność kredytowa Jest to maksymalna kwota kredytu, jaką może (...)

Kto kupuje mieszkanie w czasie wakacji?

Wakacyjny czas to doskonały moment na rynku mieszkaniowym. Wielu Polaków przeznacza swoje urlopy na poszukiwania własnych „czterech kątów”. W związku z tym, że letnie miesiące to czas urlopów, transakcje (...)

Dom przyjazny pupilom

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO serdecznie zaprasza na krótki artykuł o tym, na co warto zwrócić uwagę wybierając nieruchomość w której zamieszka czworonożny przyjaciel. Odpowiednia nieruchomość dla (...)

Wynajem krótkoterminowy – mieszkanie lepsze niż hotel?

Zwiększa się liczba osób, które chętniej wybierają krótkoterminowy wynajem mieszkania niż pokój w hotelu. Cena a standard W wielu wypadkach ceny za wynajem mieszkania u osoby prywatnej są bardziej atrakcyjne (...)

Utrata zainteresowania ofertą?

Co sprawia, że tracimy zainteresowanie nieruchomością? Oto główne powody, które przez które mieszkanie przestaje być atrakcyjne dla potencjalnych kupców: 1. Otoczenie Nieatrakcyjne położenie mieszkania i (...)

Zamiana mieszkania - korzyści

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zaprasza na krótki artykuł w którym dowiesz się dlaczego zamiana mieszkania jest korzystna. Zamianą mieszkań interesuje się coraz więcej osób. Decydując się na to, należy (...)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze działki?

W dzisiejszym artykule radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze działki - Nieruchomości Jelenia Góra DOMO zachęcają do przeczytania. Po pierwsze – działka Przed budową, wielu ma już w głowie wizję wymarzonego (...)

Mieszkanie dla studenta

W dużych miastach akademickich to właśnie studenci są największą grupą wynajmującą mieszkania i dzięki temu napędzają rynek nieruchomości. Mieszkanie studenckie powinno spełniać kilka warunków, aby było atrakcyjne dla (...)

Dobra lokalizacja nieruchomości to podstawa!

Lokalizacja nieruchomości ma ogromne znaczenie. Jest to główny czynnik decydujący o wyborze wymarzonego mieszkania. Na początek każdy, kto zamierza kupić nieruchomość powienien zastanowić i sprecyzować gdzie chciałby (...)

Prawidłowe fotografowanie nieruchomości - porady

Kiepskie zdjęcie produktu odstraszyło już wielu potencjalnych klientów. Każdy z nas chętnie kupi produkt, który znakomicie prezentuje się na zdjęciach. Tak jest również z nieruchomościami. Biuro Nieruchomości Jelenia (...)

Kiedy narodził się zawód agenta?

Za początek powstania zawodu pośrednika nieruchomości uważa się rok 1867. Wtedy to przedmiotem transakcji była Alaska, którą Stany Zjednoczone chciały ją kupić od Rosji. W tej transakcji pośredniczył Polak Włodzimierz (...)

Mieszkanie dla seniora

Jakie mieszkanie będzie odpowiednie dla osoby starszej? Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Lokalizacja Najlepsze miejsce to takie, gdzie w pobliżu będzie przychodnia, apteka oraz sklepy. Na (...)

Dziś Europejski Dzień Sąsiada

Święto obchodzone jest od 2000 roku w ostatni wtorek maja. Dzień Sąsiada został ustanowiony przez Europejską Federację dla Lokalnej Solidarności. Jest to największe święto społeczności lokalnych w Europie, objęte patronatem Komisji (...)

Zwiększamy zdolność kredytową

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Waśnie na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule udzielając kilku pomocnych rad. Nieruchomości Szklarska Poręba DOMO - gorąco polecamy! Stałe źródło dochodów Spośród (...)

Kredyt mieszkaniowy dla związków nieformalnych? Czy to możliwe?

Nieruchomosci Karpacz DOMO - zapraszamy na ciekawy artykuł. Dwie osoby, które ubiegają się o kredyt w celu kupna mieszkania mogą być traktowane jako jedno gospodarstwo domowe. Zdolność kredytowa może zostać określona tak jak w (...)

Karpacz - miejsce dla Ciebie

Karpacz – miasto położone w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Znajduje się w Karkonoszach u podnóża Śnieżki (1602 m.n.p.m.). Miasto otrzymało prawa miejskie w 1960 roku, a (...)

Szklarska Poręba - miejsce dla Ciebie

Szklarska Poręba – miasto położone w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów (Kamieńczyka i Szklarki). Leży na wysokości 440-886 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z (...)