apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Weekend pełen atrakcji

Biuro Nieruchomości Jelenia Góra DOMO poleca najciekawsze wydarzenia w okolicy na nadchodzący weekend.

Jelenia Góra

18.08.2017 – Sudecka Wyrypa

Długodystansowy pieszo-rowerowy maraton na orientację. Dystans to 25, 50 i 100 km. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: http://www.sudeckawyrypa.pl

18.08.2017 – Koncert „W pogoni za latem”

Koncert odbędzie się w Filharmonii Dolnośląskiej, a orkiestra zagra znane utwory takie jak: „Uwertura do opery Wesele Figara”, „V Symfonia c-moll op. 67”, „Sonata Księżycową, „Dla Elizy” i wiele innych. Orkiestrę poprowadzi Michael Zukernik ze Szwajcarii, a na fortepianie zagra Georgii Cherkin z Bułgarii. Bilety do nabycia na stronie: https://www.bilety24.pl

19.08.2017 - ZUMBA Fitness

Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu w rytmie porywającej muzyki rozpoczną się o godzinie 16.00 przy Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach, a poprowadzi je Michał Sikorski - instruktor ZUMBY.

19.08.2017 – XXVIII Turniej Rycerski o Złoty Bełt Zamku Chojnik

Walki rycerskie w wykonaniu Czeskich rycerzy, konkurencje w strzelaniu z kuszy historycznej do tarczy, zawody w strzelaniu z łuku. Tego dnia będzie można zobaczyć rycerzy w średniowiecznych zbrojach oraz innych uczestników w renesansowych i średniowiecznych strojach.

Karpacz

18 i 19.08.2017 – Cezary Pazura The Best of 2017

Występ gwiazdy polskiego kina i sceny kabaretowej już w ten weekend o godzinie 20.30 na Scenie Teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Bilety zarezerwować można pod numerem telefonu: 533 509 857.

19.08.2017 – Karpacz Cover Session

Rockowy koncert na którym usłyszymy kultowe przeboje, takie jak: „I was made for loving you”, „(I can't get no) Satisfaction”, „Layla” czy też „Kwiaty we włosach”.

Uczestnicy imprezy wyrażają zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystanie to dotyczy umieszczenia zdjęć i filmów z imprezy na stronie www.karpacz.pl, profilu UMKarpacz na Facebooku oraz w materiałach promocyjnych miasta.

Początek imprezy o godzinie 17.00 na deptaku przy ulicy Konstytucji 3-go Maja.

19.08.2017 - „Bo to się...w Karpaczu”

Zaśpiewa Krzysztof Cugowski, wystapią gwiazdy polskich teatrów muzycznych: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Julia Bednarz, Paulina Janczak, Angelika Gaj, Joanna Depczyńska, Julia Iwaszkiewicz, Joanna Hanzel, Leopold Stawarz, Maciej Kucera, Marcin Czopka, Andrzej Wiśniewski całe widowisko odbędzie się przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod kierownictwem Szymona Makowskiego. Reżyserem tego widowiska jest Tomasz Janczak, choreografię przygotowała Iwona Runowska, a wizualizacje Andrzej Kopeć. W programie przewidziano popularne piosenki i znane wszystkim doskonale utwory musicalowe z: My fair Lady, Chicago, West Side Story, Mamma mia, Upiór w operze i wiele innych.

Bilety dostępne są na stronie: https://www.bilety24.pl

Szklarska Poręba

18.08.2017 – Najazd Wikingów na Norweską Dolinę

Na Skwerze Radiowej Trójki o godzinie 11.00 odbędzie się start gry terenowej „Bogowie Wikingów”. Kolejne atrakcje - na Norweskiej Dolinie: pokazy walk i szyków bojowych, warsztaty metaloplastyczne z miedzi i cynku, strzelanie z łuku, picie wody z rogu na czas. Tego dnia będzie można poznać techniki tkackie i techniki stemplowania, nauczyć się piec podpłomyki, udać się na wykład pt. „Architektura norweska i norweskie inspiracje w regionie Sudetów”, a także wybrać się otwarcie wystawy pt. „Architektura norweska w Polsce”.

19.08.2017 – Czasówka Izerska

Wyścig rowerowy na trasie Szklarska Poręba Dolna ul. Turystyczna – Szklarska Poręba Zakręt Śmierci.  Więcej informacji na stronie: http://karkonoskiestowarzyszenie.pl

19.08.2017 – Zakończenie Letniego Festiwalu Sztuki ArtSkwer 2017 - „Z ziemi czerpane”

W programie między innymi: warsztaty i pokazy plenerowe dotyczące z bogactwami ziemi, pokaz kucia broni i narzędzi średniowiecznych, średniowieczny wytop cyny i innych metali kolorowych oraz stoisko ze średniowiecznym jadłem, pokazy warsztatowe wypału w piecu ceramicznym RAKU, warsztaty mozaiki ceramicznej. Wszystkie te atrakcje odbędą się na Skwerze Radiowej Trójki już od godziny 14.00, a o 15.30 – Kolorowy Cyrk, o 17.30 – taneczne animacje z instruktorem tańca ze szkoły „No Name Dance Studio” z Jeleniej Góry, a o godzinie 18.00 – Widowisko „Eunika w Krainie Cyrku” przygotowane przez Krakowski Teatr Uliczny.

20.08.2017 – Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w Minigolfie im. Piotra Kaczmarskiego

Impreza odbędzie się w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada przy ulicy Pstrowskiego 5, a zapisy będą przyjmowane od godziny 14.00. Dzieci i młodzież rozpoczną zawody o godzinie 15.00, a dorośli o godzinie 16.00. Do wygrania cenne nagrody: weekend w Blue Mountain, wycieczki po czeskich browarach, wycieczki do Pragi, siedmiodniowe karnety narciarskie na Szrenicę i Śnieżkę, całodniowe wejściówki do SPA i Aqua Parku w Termach Cieplickich, smartwatche, spinnery i wiele innych. Całą imprezę uświetni koncert zespołu Szyszak o godzinie 18.00 oraz ognisko z kiełbaskami.

Szczegóły dostępne są na stronie: http://parkesplanada.com

Świeradów Zdrój

19-20.08.2017 – Wakacyjne Weekendy z Owcami

Sobota i niedziela to czas kiedy w Świeradowie przy dolnej stacji kolei gondolowej można spotkać stado owiec pilnowane przez wyszkolone psy pasterskie oraz miejscowego Bacę. W tym czasie można również spróbować mleka owczego i ręcznie wytwarzanych serów owczych.

Bukowiec

18.08.2017 - „Atramentowa” - Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem

Aktorka Stanisława Celińska zaprezentuje na piątkowym koncercie utwory z płyty „Atramentowa”. Pełne emocji piosenki, charyzmatyczny głos i niebanalne teksty, a wszystko to o godzinie 18.00 w Artystycznej Stodole w Bukowcu. Bilety w cenie 30 zł można kupić w Kawiarence w Artystycznej Stodole.

19.08.2017 – Melanie JB Charles International Quartet

Koncert jazzowy znakomitych gwiazd  - Melanie J-b Charles (urodzonej w Brooklyn'ie piosenkarki, autorki tekstów, multi-instrumentalistki, aranżerki, producentki, aktorki i nauczycielki), Janusz Skowron (wybitny pianista jazzowy; współpracował m.in. z: Hanną Banaszak, Ewą Bem, Grazyną Łobaszewską, Justyną Steczkowską, Marylą Rodowicz, a także Ericiem Marienthalem, Billym Evansem, Randy Beckerem, Deanem Brownem i Davidem Gilmorem), Piotr Rodowicz (znakomity kontrabasista, od 2002 roku kompozytor muzyki do filmów dokumentalnych TVP, współpracował z Joshua Redmanem, Bobem Mosesem, Igorem Butmanem, Skipem Haddenen, Walterem Davisem, Bobem Winikerem, Big Bandem, Jeoffem Kiesserem, Kurtem Rosenwinkelem oraz Chrisem Cheek), Mirek Sitkowski (perkusista, grał z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana i Marek Bałata; od 2005 roku jest Dyrektorem Muzycznym w RCCL). Koncert jest bezpłatny i rozpocznie się o godzinie 18.00 w Artystycznej Stodole.

Dobków

18.08.2017 – Ceramika ręcznie robiona – warsztaty w „Galerii pod Aniołem”

Tego dnia będzie możliwość, aby zwiedzić galerię ceramiki oraz własnoręcznie wykonać przedmioty z gliny. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00. Więcej informacji na stronie: http://sudeckazagroda.pl

18.08.2017 – Życie nietoperzy – warsztaty chiropterologiczne

Masz okazję poznać nietoperze, ich świat oraz fakty i mity dotyczące tych stworzeń.
Warsztaty w całości odbędą się w terenie, początek o 20.30 w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej Dobków 66. Więcej informacji na stronie: http://sudeckazagroda.pl

19 i 20.08.2017 – Zwiedzanie Centrum Nauki „Sudecka Zagroda Edukacyjna” z przewodnikiem

Eksperymenty, zabawy, ciekawostki i niezwykłe zjawiska geologiczne to fantastyczna atrakcja turystyczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zwiedzanie z przewodnikiem już w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 (czas zwiedzania to około 1,5h). Więcej informacji na stronie: http://sudeckazagroda.pl

Radzimowice

20.08.2017 – „Szklane cuda”

Szklana Manufaktura w Radzimowicach (Radzimowice 3) zaprasza do pracowni grawerskiej na godzinę 11.00. Jest to doskonały pomysł na niedzielę dla całych rodzin z dziećmi. Organizatorem tego wydarzenia jest Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie. Więcej informacji: http://sudeckazagroda.pl

Bolesławiec

16-20.08.2017 – 23. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Święto unikatowej i dobrze znanej każdemu ceramiki bolesławieckiej. W programie między innymi warsztaty garncarskie, parada „Kobaltowa Moda”, giełda staroci, warsztaty w drewnie, kiermasz ceramiczny i koncerty gwiazd: Manchester, Ania Wyszkoni, Fun Factory oraz Michał Szpak. Dokładny program i szczegóły znajdziesz na stronie: http://swietoceramiki.pl

Kolejny weekend pełen wydarzeń kulturalnych w Jeleniej Górze i najbliższych okolicach. Śmiało można powiedzieć, że mieszkańcy tych terenów to szczęściarze – wiele atrakcji i wydarzeń, zapierające dech widoki. Zastanawiasz się nad osiedleniu się w tym pięknym regionie? Znakomicie, będziesz tu szczęśliwy, a Nieruchomości Jelenia Góra DOMO pomogą Ci wybrać odpowiedni dom, mieszkanie czy też działkę budowlaną. Zapoznaj się także z ofertą specjalną – Nieruchomości Karpacz i Nieruchomości Szklarska Poręba – luksusowe apartamenty pod inwestycję.