apartamenty Karpacz na sprzedaż

apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż

Ścieżka w koronach drzew Karkonoszy w Jańskich Łaźniach

Od niedawna udostępniono dla turystów nową atrakcję w Czechach. Nie masz pomysłu jak spędzić miło dzień z rodziną? Wybierz się do Czech a dokładniej do Jańskich Łaźni. Ścieżka o której mowa została przygotowana w ten sposób, aby zobaczyć karkonoskie drzewa z innej perspektywy niż zawsze. Trasa liczy 2,5 km, a spacer wiedzie na wysokość 23 metrów. Z takiej wysokości rozciąga się niepowtarzalny widok na całą przyrodę tego miejsca.

Widoki na drzewa, karkonoskie zwierzęta zapach lasu, dźwięki przyrody – można tego doświadczyć w skondensowanej dawce właśnie w Jańskich Łaźniach. Ścieżka powstała na zboczu Czarnej Góry. Obszar ten to obrzeża Karkonoskiego Parku Narodowego. Twórcy pomysłu trasy w koronach drzew, położyli szczególny nacisk na podziwianie przyrody Karkonoszy. Solidne drewniane pomosty nad ziemią to nie wszystko. Zwieńczeniem ścieżki jest spiralna wieża, która mierzy 45 metrów wysokości. Stoi ona wśród drzew, które są największą atrakcją tego miejsca a z góry rozpościera się widok na Karkonosze. Najbardziej odważni mają możliwość zjechać z wieży 80-metrową zjeżdżalnią.

Przed wejściem na wieżę ścieżka prowadzi pod ziemię, do jaskini o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Można tam zobaczyć system korzeniowy lasu, a także obejrzeć interaktywną wystawę tematyczną przygotowaną przez Zarząd Karkonoskiego Parku Narodowego.

Stworzono w tym miejscu trasę specjalnie z myślą o dzieciach to tzw. rogi adrenaliny. Jest to bardzo bezpieczna trasa z atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych.

Podczas spaceru można dowiedzieć się wiele o roślinach i zwierzętach Karkonoskiego Parku Narodowego. Przygotowane dla turystów tablice informacyjne są udostępnione w językach czeskim oraz angielskim, ale dzięki specjalnej aplikacji po przyłożeniu telefonu do tablicy zobaczymy tłumaczenie na język polski lub niemiecki.

Na trasie rozstawione są lunety, dzięki którym można jeszcze bardziej skupić się na tym szczególnym miejscu i jego fragmentach. Unikatowe są tu olbrzymie ślimaki - „vřetenovka krkonošská”. Jest to gatunek, który występuje tylko w Karkonoszach.

Domo poleca rodzinny wypad na ścieżkę w koronach karkonoskich drzew!


Zdjęcie: www.stezkakrkose.cz

Co warto wiedzieć o Jańskich Łaźniach?

Jest to uzdrowisko położone w północnej części Czech u podnóża Czarnej Góry w Karkonoszach. Miejsce to posiada wody termalne (wodorowęglanowo-wapniowo-sodowe), których właściwości stosowane są w kuracjach leczniczych.
 
Dobroczynne źródła zostały odkryte w 1006 roku mówią o tym dokumenty pochodzące z XV wieku. W tym czasie Zilvar ze Silbersteinu, właściciel ziem, na których znajdują się źródła z wodą termalną, wybudował niewielkie uzdrowisko dla swojej rodziny. W XVII wieku kurort rozbudowano, a w 1881 miejsce to otrzymało prawa miejskie. Najlepsze lata uzdrowiska przypadają na okres międzywojenny. W tym czasie wybudowano kolejkę na Czarną Górę oraz sanatorium dziecięce specjalizujące się w leczeniu choroby Heinego-Medina. Obecnie leczenie chorób układu ruchu jest główną specjalizacją uzdrowiska. Leczy się tutaj również: choroby mięśni, układu nerwowego, choroby onkologiczne oraz układu oddechowego. W Jańskich Łaźniach znajduje się około 30 źródeł, a najpopularniejsze z nich to Źródło „Jana” i „Czarne”.

Jakie jeszcze atrakcje posiada to miasteczko?

Teraz już wiesz dokąd wybrać się na rodzinną wycieczkę. Jańskie Łaźnie położone są w bliskiej odległości od karkonoskich miejscowości po polskiej stronie – Karpacza i Szklarskiej Poręby. Nieruchomości Jelenia Góra DOMO polecają luksusowe Apartamenty Karpacz na sprzedaż i ekskluzywne Apartamenty Szklarska Poręba na sprzedaż. Zainwestuj w polskich Karkonoszach i korzystaj z atrakcji w pobliskich Jańskich Łaźniach. Więcej o trasie w koronach drzew znajdziesz na stronie: http://www.stezkakrkonose.cz


Zdjęcie: www.stezkakrkose.cz